مقالات انرژی های تجدیدپذیر

آلودگی هوا ناشی از سوخت های فسیلی

آلودگی هوا ناشی از سوخت های فسیلی روزانه 8 میلیارد دلار هزینه دارد.

یک مطالعه جدید توسط “صلح سبز” در جنوب شرقی آسیا و مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک نشان می دهد که آلودگی هوا ناشی از سوخت های فسیلی، در درجه اول ذغال سنگ، نفت و گاز، سالانه تقریباً 4.5 میلیون مرگ زودرس در جهان ایجاد می کند.

این مطالعه بر روی ذرات خاص، دی اکسید نیتروژن (NO₂) و اوزون (O₃) تمرکز دارد، زیرا سطح بالای این آلاینده ها شیوع بیماری های مزمن و حاد را افزایش می دهد و هر ساله عامل میلیون ها ویزیت از بیمارستان و میلیاردها روز کاری از دست رفته به خاطر بیماری است. در نتیجه هزینه های بالایی به اقتصاد ما همانند خسارت های زیست محیطی وارد می شود.

قرار گرفتن در معرض NO₂ و اوزون ناشی از انتشار سوخت های فسیلی هر ساله مسئول 7.7 میلیون مراجعه به اورژانس به خاطر آسم است. در حالی که تخمین زده می شود که قرار گرفتن در معرضNO₂ حاصل از سوخت های فسیلی خود به تنهایی سالانه باعث 1.8میلیارد روز مرخصی بیماری می شود.

خاطرنشان می شود که آلودگی هوا تهدید عمده ای برای سلامتی کودکان به ویژه در کشورهای کم درآمد است.
در سطح جهان، آلودگی هوا ناشی از سوخت های فسیلی NO₂ به مرگ حدود 40،000 کودک قبل از پنجمین سالگرد تولد و تقریباً 2 میلیون زایمان زودرس در هر سال نسبت داده می شود.

قرار گرفتن در معرض گاز های احتراق سوخت های فسیلی مسئول مرگ و میر زودرس حدود 3 میلیون نفر به دلیل بیماری قلبی عروقی ، بیماری تنفسی و سرطان ریه است. علاوه بر این، تقریباً 1 میلیون نفر به دلیل آلودگی اوزون و 500000 نفر به دلیل NO₂  دچار مرگ زودرس می شوند.

هزینه های اقتصادی

کل هزینه های اقتصادی آسیب های سلامتی در سال 2018 به 2900 میلیارد دلار تخمین زده شده است، معادل 8 میلیارد دلار در روز است. با نگاه جداگانه به کشورها، چین، ایالات متحده و هند، بیشترین هزینه را از آلودگی سوخت های فسیلی متحمل می شوند که به ترتیب 900 میلیارد ، 600 میلیارد و 150 میلیارد دلار است.

نویسندگان این تحقیق معتقدند که راه حل، جایگزینی سریع استفاده از سوخت های فسیلی است، که به طور هم زمان بحران آلودگی هوا و شرایط اضطراری آب و هوا را برطرف خواهد کرد.

Minwoo Son یک مبارز هوای پاک، در صلح سبز شرق آسیا گفت: این مشکلی است که ما می دانیم چگونه آن را حل کنیم.”با انتقال به منابع انرژی تجدیدپذیر، جایگزینی ماشین های دیزلی و بنزینی و ساختن حمل و نقل عمومی”

“ما باید هزینه واقعی سوخت های فسیلی را در نظر بگیریم، نه فقط برای سیاره ما که سریع گرم می شود، بلکه همچنین برای سلامتی ما”

کریستر آگرن

عکس از خبرگزاری مهر

برای اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه بفرمایید.

مزایا و معایب انرژی تجدید پذیر

مقاله توافق پاریس

مقاله توربین بادی

مقاله هزینه توربین بادی

 

آلودگی هوا ناشی از سوخت های فسیلی

آلودگی هوا ناشی از سوخت های فسیلی