احداث مزرعه بادی در منطقه میل نادر استان سیستان و بلوچستان به ظرفیت ۵۰ مگاوات

قرارداد احداث مزرعه بادی ۵۰ مگاواتی با واحدهای ۲,۵ مگاواتی در منطقه میل نادر سیستان و بلوچستان با شرکت مپنا مبادله گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان ساتبا در این دیدار بر روی آغاز عملیات احداث بزرگترین مزرعه بادی در جنوب شرق کشور به ظرفیت ۵۰ مگاوات که اخیرا قرارداد آن امضاء و مبادله شده، تاکید گردید.
بر اساس مفاد قرارداد، تعداد ۲۰ واحد توربین بادی ۲,۵ مگاواتی ساخت شرکت مپنا به‌همراه سایر تجهیزات جانبی در منطقه میل نادر استان سیستان و بلوچستان نصب و راه‎ اندازی خواهد شد.
به نقل از این گزارش: در ادامه دکتر علی‌آبادی مدیرعامل شرکت مپنا و دکتر ساتکین معاون وزیر و رئیس سازمان ساتبا ضمن گفتگو پیرامون زمینه‌های مشترک همکاری، بر افزایش ظرفیت ساخت توربین‌های بادی ۲,۵ مگاواتی که دانش فنی آن توسط این شرکت بومی‌سازی شده است، تاکید نمودند.

شایان ذکر اینکه شرکت مپنا بعنوان بزرگترین شرکت تولید کننده توربین بادی کشور با تکیه بر دانش بومی، با احداث چند مزرعه بادی جمعا به ظرفیت ۱۰۵ مگاوات در استان قزوین و آذربایجان شرقی، بیشترین ظرفیت تولید برق بادی کشور را در قالب قرارداد خرید تضمین برق تجدیدپذیر به خود اختصاص داده است. ۲۰ خرداد ۱۳۹۹

قرارداد مزرعه بادی سیستان بلوچستان
قرارداد مزرعه بادی سیستان بلوچستان