اشتغال نیروگاه بادی 50 مگاوات سلامی خواف

جلسه مدیرعامل شرکت پدیده مروزیست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سلامی خواف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه راه نو، در این جلسه که با حضور مدیرعامل بزرگترین نیروگاه بادی مردمی شمال شرق کشور و مدیر پروژه آقای مهندس فاطمی تشکیل شد؛ ابعاد کاری و اجرایی نیروگاه بادی 50 مگاوات واقع در شهر سلامی به سمع و نظر اعضای محترم شورای اسلامی شهرسلامی رسید.

سپس مدیرعامل شرکت پدیده مروزیست از مشکلات کار در شهر سلامی و هزینه های ایجاد شده کاری که می‌تواند با همکاری دستگاه‌های اجرایی این شهر برطرف شود افزود: این پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومان در زمینی به وسعت ۷۰۰ هکتار در شهر سلامی اجرا و توربین های این مزرعه بادی با ظرفیت تولید دو و نیم مگاوات از گروه صنعتی مپنا تأمین خواهد شدکه این مزرعه بادی حداقل ۱۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۵۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد می کند.

مدیرعامل بزرگترین پروژه نیروگاه بادی مردمی شمال شرق کشوربیان داشت: توصیه ما به شورای اسلامی شهرسلامی این است که منافع زودگذر و کوتاه‌مدت را در نظر نداشته باشند و آینده پروژه و تاثیری که نیروگاه بادی 50 مگاوات برتوسعه و پیشرفت شهر سلامی خواهد داشت را مدنظر قراردهند.

مهندس خرسند در پایان با اشاره به اینکه شرکت پدیده مروزیست همچنان که در بحث تولید، اشتغال و بهره برداری نیروگاه بادی ۵۰ مگاوات در شهر سلامی تمامی توان و امکانات خود را به کار گرفته است خاطرنشان کرد: مطالبه و رفع مسئولیت های اجتماعی و کمک به محرومین منطقه در دستور کار این شرکت نیز قرار دارد.

در ادامه شهردارسلامی با استقبال از اجرای پروژه نیروگاه بادی 50 مگاوات در شهرسلامی و توافقات صورت گرفته با شرکت پدیده مروزیست گفت: مجموعه شهرداری مشکلی جهت در اختیار قرار دادن ماشین آلات راه سازی را ندارد ولی نباید از محدودیت های کل منطقه خواف و نبود امکانات کافی غافل باشیم که با اجرای این پروژه امکانات و ظرفیتهای جدیدی در شهر سلامی ایجاد خواهد شد.

رمضان زاده رئیس شورای اسلامی شهر و صالحی عضوشورا اسلامی شهر پس از شنیدن توضیحات تخصصی مدیر پروژه و دغدغه‌های ایشان مبنی بر انجام دقت های لازم در اجرای کار اظهار آمادگی برای هرگونه کمک و خدمات در حوزه شهر سلامی را داشتند.