تعلل مپنا اصلی ترین دلیل تاخیر در نصب توربین

به گزارش روابط عمومی هلدینگ راه نو نشست صمیمی جامی نائب رییس هیات مدیره پدیده مروزیست، مجازی و به صورت زنده در صفحه راه نو کلاب برگزار شد.

دکتر جامی در جواب سوال، علت زمان برشدن نصب توربین ها چیست؟ گفت:

دوشرکت در کشور در حوزه تولید توربین های بادی فعالیت دارند، صبا نیرو که تولید کننده توربین های 660 کیلو وات است و شرکت مپنا که تولید کننده توربین های 5/2 مگاواتی است .

سه توربین 660 کیلووات از صبا نیرو خریداری شد است که دو عدد آن نصب و آخرین توربین در حال سپری کردن مراحل مونتاژ ونصب است،البته که پیش بینی ما خرید 10 دستگاه توربین 660 کیلووات بوده است اما به علت مشکلات درونی (تعدیل نیرو در سال های گذشته) شرکت صبا نیرو روند مونتاژ،نصب و راه اندازه با تاخیر بسیار زیادی مواجه شده است.

وی ادامه داد: ما به عنوان پیشران توسعه فارم بادی مجبورخرید توربین های660 کیلو واتی شدیم، تا20 عدد توربین 5/2مگاواتی شرکت مپنا آماده تحویل شود، همچنین ظرفیت توربین های 660 کیلوواتی به ظرفیت 50 مگاواتی سایت خواف افزوده خواهد شد.

نائب رییس هیات مدیره پدیده مروزیست افزود: علت اصلی تاخیر درروند پروژه زمان بر شدن امضاء قرارداد با مپنا بود،قرارداد فنی را با معاونت فنی و قرارداد حقوقی را با معاونت حقوقی مپنا بعد از یک بازه زمانی 18ماهه به امضا رساندیم و فقط امضا قرداد مالی باقی مانده، که پیوست آن اواخر دی ماه سال گذشته به دست ما رسیده است.

جامی در پایان گفت: طبق آخرین مزاکره با شرکت مپنا بنا برآن شد که یک توافق سه جانبه بین ساتبا، مپنا و پدیده مرو زیست به منظورتضمین فاینایس 70 درصدی به امضا برسد.