تولید انبوه دو محصول پشمی کالای خواب و کفی کفش

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت راه نو توس:

 دو محصول پشمی «کالای خواب»  و «کفی کفش» ایلیا به تولید انبوه رسیده‌اند

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت راه نو توس با بیان اینکه براساس تحقیقات انجام شده «پشم» نقش بسیار مهمی در سلامت انسان‌ها دارد، گفت: با هدف بازگرداندن سلامتی به زندگی مردم تاکنون موفق به تولید انبوه دو محصول پشمی «کفی کفش» و «کالای خواب» شده‌ایم.

 علی باغداری با اشاره به اینکه شرکت ایلیا صنعت راه نو توس توانسته دو محصول پشمی که شامل کفی کفش و کالای خواب می‌شود را به تولید انبوه برساند، گفت: تا به امروز نسخه چهار کفی کفش تولید شده است، در نسخه یک لایه نمدین را براساس سیستم صنعتی پانچ کردیم و آن را قالب زده، بسته‌بندی کرده و وارد بازار کردیم، اما این محصول ایراداتی داشت که در مرحله بعد لمینت انجام شد و در آخر بعد از ترکیب سنتی و صنعتی تولید نمد صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت راه نو توس افزود: با سفر به استان‌های مختلف و بازدید از دستگاه‌ها، مهندسی معکوس صورت گرفت و دستگاه‌ها ساخته شد و تولید نمد را در دست گرفتیم، در مرحله بعد نمد را با مواد پتروشیمی شامل گرانورال و پلی اورتان ترکیب کردیم و کفی کفش طبی را تولید کردیم وآن را وارد بازار کردیم، هم‌اکنون در حال رایزنی با شرکت‌های مختلف و بحث فرهنگ‌سازی در استفاده از محصولات کفی کفش پشمی هستیم.

باغداری با اشاره به تولید دو نوع کالای خواب پشمی اظهار کرد: این دو نوع کالای خواب شامل، کالای خواب صد در صد پشمی و ارگانیک و کالای خواب ترکیبی شده از مواد پلیمری و پشمی به نام پلیوول است.

وی در ادامه با اشاره به خواص استفاده از پشم اظهار کرد: «پشم» براساس خواص به چند دسته تقسیم می‌شود، یکی از خاصیت‌هایی پشم، فیلتر کردن گرد و غبار و مواد شیمیایی است، بر همین اساس شرکت ظرفیت فیلتراسیون ۱۰ محصول دیگر را دارد.

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت راه نو توس با بیان اینکه در بحث عایق‌ها، در زمینه عایق صوت و انرژی می‌توان ۵۰ محصول را تولید کرد، اظهار کرد: کفی کفش پشمی محصول شرکت ایلیا صنعت راه نو توس باعث از بین بردن بوی پا می‌شود، پشم دارای یک پافر هوشمند گرم و دارای رطوبت است و از آنجایی که این محصول طبیعی است، رطوبت تنظیم‌شده‌ای را ایجاد می‌کند، به طور مثال این اتفاق را می‌توان در کلاه‌های نمدی مشاهده کرد.

وی گفت: افرادی که از این محصول استفاده می‌کنند شاید با کارکردهای آن آشنایی نداشته باشند، اما استفاده از آن باعث می‌شود رطوبت طبیعی بدن در هر دمایی حفظ شود.

باغداری با بیان اینکه پشم طبیعت گرمی دارد و تصور عموم مردم این است که کاربرد پشم فقط در فصول سرد است، گفت: شرکت ایلیا صنعت راه نو توس در سال جدید تصمیم دارد تا با خرید تجهیزات جدید تولید محصولات خود را در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال گذشته ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش دهد.

راه‌اندازی اولین خط تولید پارچه پشمی و نمدی در ایران

باغداری با اشاره به اینکه ما توانسته‌ایم تا اولین خط تولید پارچه پشمی و نمدی را در ایران راه‌اندازی کنیم، گفت: متخصصین این شرکت در بخش تولید توانسته‌اند تا ماده شوینده را فرموله کنند، علاوه بر این در زمینه دستگاه‌های تولیدی تیم تخصصی شرکت در زمینه تولید دستگاه‌ها فعالیت دارند.

 وی با اشاره به اینکه پروژه تحقیقاتی شرکت ایلیا صنعت راه توس از سال ۱۳۹۰ با موضوع سبک زندگی ایرانی _ اسلامی شروع به کار کرده است، بیان کرد: ایرانیان مسلمان از دیرباز سطح علمی قدرتمندی در عرصه جهانی داشته‌اند، بر همین اساس تصمیم گرفتیم تا مطالعه‌ای بر سبک زندگی ایرانیان مسلمان انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت راه نو توس گفت: ایرانیان در گذشته سبک زندگی خانواده محوری داشته‌اند و بر همین اساس برای خود شغل تعریف می‌کردند و خانه می‌ساختند، لذا براساس زندگی طولانی مدتی که در این اقلیم داشته‌اند مسائلی مانند، کشاورزی، دامداری، سبک ساخت خانه و در مجموع سبک زندگی خود را بر همین اساس تعریف می‌کرده‌اند.

باغداری افزود: یکی از مواردی که در شغل مردم ایران تأثیر بسزایی داشته، مسئله «پشم» بوده است، طی چند سال گذشته سهم فرش ایرانی در بازارهای جهانی از ۸۰ درصد به زیر ۱۸ درصد رسیده است، این امر دلایل متفاوتی از جمله ضعف قوای تصمیم‌گیرنده و از بین رفتن کیفیت بالای پشم ایرانی بوده است.

از بین بردن بوی بد «پشم» با  فرمولاسیون بهترین شوینده‌های جهان

وی با بیان اینکه با وارد شدن به این عرصه با آسیب‌های بسیار سختی روبرو شدیم، گفت: یکی از مشکلات وجود بوی بد پشم و از بین بردن بوی بد آن بود، لذا تیم دانش‌بنیان ما هفت ماه کار تحقیقاتی انجام دادند و با آنالیز بهترین شوینده‌های جهانی و بر اساس تحقیقاتی که انجام شد متوجه شدیم که اگر بخواهیم طبق فرمول‌های آن‌ها پیش برویم هزینه تمام شده محصولات  بسیار گران تمام خواهد شد، لذا خود فرمولاسیون را انجام داده و توانستیم شوینده را تولید و بوی بد پشم را از بین ببریم.

باغداری افزود: در ابتدا تصمیم براین بود تا این مواد تولیدی را به صورت خام به فروش برسانیم، اما با نگاهی به زندگی ایرانیان متوجه شدیم که ایرانیان به عبارتی با محصول پشم قهرکرده‌اند، لذا تصمیم بر آن شد تا ۷۰ محصول پشمی را تعریف کنیم.

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت راه نو توس بیان کرد: این7۰ محصول براساس مقالات علمی و بین‌المللی و محصولات تولید شده درکشورهای سردسیر اروپایی و آمریکایی براساس خواص پشم که شامل فیلتر، عایق گرما، تحریک کنندگی مویرگی، خواص درمانی و صنعتی تعریف شده‌اند.

ظرفیت بالای منطقه CIS برای صادرات محصولات پشمی شرکت «ایلیا»

باغداری در رابطه با صادرات محصولات تولیدی این شرکت بیان کرد: منطقه CIS در شمال کشور ظرفیت بسیار خوبی برای تولیدات محصولات پشمی شرکت ایلیا صنعت راه نو توس دارد، این منطقه دارای هوای بسیار سردی است و مردم منطقه خود تمایل بسیار زیادی در استفاده از این محصولات را دارند، همچنین در کشور افغانستان که در منطقه کوهستانی و سردسیری قرار دارد و با وجود اینکه این کشور فاقد انرژی است، کالای خواب پشمی شرکت ایلیا صنعت راه نو توس می‌تواند با استقبال بسیار زیادی رو برو شود.

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت راه نو توس افزود:  همچنین در منطقه کردستان عراق می‌توانیم محصولات خود را صادر کنیم، علاوه بر این اجناس فانتزی محصولات پشمی در کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند کشور عمان که به نوعی سبک زندگی سنتی دارند و علاقه بسیار زیادی به استفاده از محصولات نمدی دارند با استقبال خوبی روبرو خواهد شد.

باغداری در ادامه با بیان اینکه این شرکت به صورت مستقیم و غیرمستقیم ۵۰ نیروی کار دارد، گفت: شرکت ایلیا صنعت راه نو توس در حال حاظر روزانه هزار جفت کفی کفش پشمی را تولید می‌کند که انتظار می‌رود تا دو سال آینده به تولید روزانه ۵۰ هزار جفت برسد.

نقش پررنگ «پشم» در سلامت افراد

باغداری بیان کرد: براساس تحقیقاتی که انجام شده مسئله پشم تأثیر بسیار زیادی بر سلامت ایرانیان داشته است، برای مثال در برخی روستاها در فصل تابستان مردم روستا از کلاه نمدی استفاده می‌کنند.

وی افزود: پشم به عنوان طبیعی‌ترین عایق در سطح جهان شناخته می‌شود، به طور مثال صنایع هوایی جهان که جزو صنایع هایتک هست تمام عایق بدنه آن‌ها از «پشم» تشکیل شده است، همچنین در صنایع هوا و فضا عایق موشک‌ها متشکل از پشم است.

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت راه نو توس اظهار کرد: علاوه بر این در بحث آرایشی و بهداشتی پایه اساسی تمامی کرم‌های آرایشی و بهداشتی از اوسرین تشکیل شده است که پایه اوسرین از  وازلین و لانولین می‌باشد که لانولین از چربی پشم گرفته می‌شود، از همین رو در سطح دنیا چربی پشم گرفته می‌شود و به قیمت بالا در قالب مواد آرایشی و بهداشتی به فروش می‌رسد.

باغداری در ادامه اظهار کرد: براساس تحقیقات انجام شده «پشم» نقش بسیار مهمی در سلامت انسان‌ها دارد، از همین‌رو با هدف بازگرداندن سلامتی به زندگی مردم تصمیم گرفتیم تا «پشم» را وارد زندگی مردم کنیم.

عمده درآمد مردم ایران به بحث درمان اختصاص داده می‌شود

مدیرعامل شرکت ایلیا صنعت راه نو توس با بیان اینکه در این پروژه تحقیقاتی بحث نظام خانواده و سلامت آن بسیار اهمیت داشت، گفت: ایرانیان در سال ۱۴۲۰ جزو پیرترین کشورهای منطقه و در سال ۱۴۳۰ جزو پیرترین کشورهای جهان قرار می‌گیرند، مسئله‌ای که کشور ایران با آن دست به گریبان شده این است که عمده درآمد مردم ایران به بحث درمان اختصاص داده می‌شود، که بخش بزرگی از این مسئله به تغییر سبک زندگی ایرانیان برمی‌گردد.

وی افزود: مسئله پشم از دیرباز جدا از بحث شغل تأثیر بسیار زیادی بر زندگی ایرانیان داشته است، به طور مثال در اوایل انقلاب ۱۲ میلیون ایرانی از ۳۰ میلیون نفر که حدود ۴۰ درصد جمعیت را شامل می‌شده از مشاغل مرتبط به «پشم» ارتزاق می‌کرده‌اند.