فاز اول نیروگاه های بادی شرکت پدیده مروزیست توسط وزیر نیرو افتتاح شد

فازاول پروژه نیروگاه های بادی شرکت پدیده مروزیست توسط وزیر نیرو جناب آقای دکتر اردکانیان به صورت انلاین افتتاح شد.

به‌گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، نیروگاه‌های استان خراسان رضوی شامل “یک نیروگاه بادی به ظرفیت ۶۶۰ کیلووات در روستای خرگرد خواف”و “۲ نیروگاه خورشیدی هر کدام به ظرفیت یک مگاوات در منطقه سلطان مشرق در مشهد” امروز ۲۵ آذر توسط وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح گردید.
به نقل از این گزارش، نیروگاه بادی خواف با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیاردریال به ظرفیت ۶۶۰ کیلووات با تولید ۲ میلیون و ۲۳۳ هزار کیلووات‌ساعت انرژی در سال موجب صرفه‌جویی در مصرف سوخت فسیلی به‌میزان ۰,۶ میلیون مترمکعب، کاهش مصرف آب معادل ۴۴۵ مترمکعب و عدم انتشار گاز CO۲ معادل ۱۳۵۶ تن به‌صورت سالیانه می‌شود که فاز دوم این پروژه در هفته اول دی‌ماه سال جاری با ظرفیت ۶۶۰ کیلووات نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.
بنا بر این گزارش، ۲ نیروگاه‌ خورشیدی یک مگاواتی در شهرستان مشهد جمعا با سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد ریال با تزریق سالیانه ۳ میلیون و ۵۰۴ هزارکیلووات‌ساعت انرژی به شبکه سراسری علاوه بر کاهش انتشار گاز CO۲ به میزان ۲۳۴۸ تن در هر سال باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت طبیعی به میزان ۱ میلیون مترمکعب و همچنین ۷۷۰ مترمکعب آب می‌گردند.
این گزارش حاکی است، تاکنون بیش از ۸۴۵ مگاوات انواع نیروگاه تجدیدپذیر تقریبا در کلیه استان‌های کشور احداث و به بهره‌برداری رسیده‌اند.