نصب سومین توربین بادی ۶۶۰ کیلووات

مدیرعامل شرکت پدیده مروزیست بیان کرد:

نصب سومین توربین بادی ۶۶۰ کیلووات در منطقه خواف

یسرا خرسند با بیان اینکه این شرکت فعالیت خود را با ظرفیت ۵۰ نیروی انسانی در دو بخش کارگاهی و اداری شروع کرده و توانسته دو توربین ۶۶۰ کیلووات را نصب و راه‌اندازی کند، گفت: این شرکت هم‌اکنون در حال نصب سومین توربین بادی  ۶۶۰ کیلووات می‌باشد، همچنین فاز اول پروژه ۵۰ مگاوات که شامل ۲۰ توربین با ظرفیت ۲/۵ مگاوات در منطقه خواف می‌باشد، اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت پدیده مروزیست اظهار کرد: این اجرائیات شامل جانمایی، عملیات ژئوتکنیک، جاده‌های دسترسی، ساختمان اداری، مهمانسرا و اجرای کلیه زیر ساخت‌های لازم جهت فونداسیون توربین‌های ۲/۵ مگاوات می‌باشد.
وی با بیان اینکه شرکت پدیده مروزیست از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: برق برای هر کشوری جزء استراتژیک‌ترین کالاها محسوب می‌شود، از همین رو این کالا در کشور ما به عنوان یک کالای زیرساختی به حساب می‌آید.

اکثر سهامداران توربین‌های بادی مردم بومی هستند

مدیرعامل شرکت پدیده مروزیست در ادامه با بیان اینکه شرکت پدیده مروزیست جزء اولین و بزرگترین نیروگاه‌های بادی مردمی ایران محسوب می‌شود، گفت: اکثر سهامداران پروژه بادی در منطقه خواف مردم بومی هستند، لذا امیدواریم با مشارکت مردمی شاهد توسعه و بهره‌برداری نیروگاه‌های بادی در منطقه خواف باشیم.

بهره‌گیری شرکت پدیده مروزیست از ظرفیت بادی منطقه خواف

خرسند بیان کرد: شرکت پدیده مروزیست تصمیم گرفت تا با بهره‌گیری از ظرفیت بادی در شرق کشور بتواند در زمینه تولید برق بادی فعالیت داشته باشد. وی افزود: خواف یکی از مناطق بادخیز در استان خراسان رضوی محسوب می‌شود، از همین‌رو در این پروسه تصمیم گرفته شد تا از کریدور بادی منطقه خواف برای احداث توربین‌های بادی استفاده شود.

تولید برق با کمک انرژی‌های تجدیدپذیر ما را از خام‌فروشی نفت بی‌نیاز می‌کند

مدیرعامل شرکت پدیده مروزیست با اشاره به اینکه مطابق معاهده پاریس سالانه باید ۴ درصد از ظرفیت تولید برق نیروگاه‌های فسیلی را کاهش داد، گفت: می‌توان میزان کسری برق کشور را با احداث نیروگاه‌های بادی و انرژی‌های تجدیدپذیر، جبران کرد.
خرسند اظهار کرد: تولید برق با کمک انرژی‌های تجدیدپذیر خصوصا بادی به تنهایی می‌تواند ایران را از خام‌فروشی نفت بی‌نیاز کند.
وی با اشاره به اینکه شرکت پدیده مروزیست اولین شرکت گروه راه نو می‌باشد، اظهار کرد: تمامی مراحل اعم از مدیریت طرح، مشاوره، طراحی، نظارت و پیمانکاری برعهده شرکت بوده است.